Yeni Paylaşılan Dosyalarım

Tüm Dosyalar

Toplantı Çağrılarım

Tüm Toplantı Çağrıları

Üniversiteli öğrencilere Girişimcilik ve Kariyer konulu konferans verildi

  • 11.12.2019
  • Bu haber, (945) kez gösterildi.

Ünye İİBF Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak; Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Berna Dalaman, Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal, OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi koordinatörü Lütfiye Yurdum Hasgül ve OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Berna Dalaman öğrencilere teknoloji ve tasarım yönetimi kariyeri ve iş fırsatları, Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal değimi anlamak ve girişimcilik hikayesini anlatarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu. OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi koordinatörü Lütfiye Yurdum Hasgül ise öğrencilere sosyal girişimcilik ve proje yönetimi ile ilgili bilgiler aktardı.  OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ise sektör analizi ve kariyer seçimleri ile ilgili bilgi aktararak kendi yaşamın örnekler verdi.

Programın açılış konuşmasında ODÜ Ünye İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Züleyha Yılmaz Soğuksu, “ Öğrencilerimizin iş hayatına girdiğinde bunun eksikliğini fark edeceği konularla ilgili konferans düzenlemek istedik.”dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptığı konuşmada, “ Girişimcilik ve Kariyer konferansı için İstanbul ve Ankara’dan gelen çok değerli hocalarımız bizlerle ve onların bizlere sunacağı çok faydalı bilgiler olduğuna inanıyorum. 2 gündür birlikteyiz çok şey öğrendik kendilerinden.” dedi.

Konferansa katılımın az olduğunu gören Akar, konferansa katılan öğrencilerden arkadaşlarını konferansa davet ederek konferanstaki bilgilerden faydalanmalarını istedi. Arkadaşlarını konferansa davet etmeleri için öğrencilere seslenen Akar, “Arkadaşlarınızı buraya çağırmanızı istiyorum. Salon çok eksik. Hocalarımıza karşı biraz eksik olduk.  Arkadaşlarınıza mesaj atın buraya gelsin istiyorum.”dedi.

Konferansın ilk konuşmacısı OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, kendisinin de Ünyeli olduğunu ifade ederek böyle anlamlı bir konferansta Ünye’de olduğu için mutlu olduğunu ifade etti.

Endüstri Tasarımcısı Berna Dalaman yaptığı sunumla mezuniyet aşamasına gelen öğrencilere sanayi yaşamı hakkında bilgi verdi. Dalaman ayrıca, “Bu okuldan mezun olup çıkınca, dışarıdaki oksijensiz ortamda nasıl nefes alacağınıza dair endişeniz var. Ben bugün kafanızdaki tüm soru işaretlerini sileceğim. Gelecek dönem son sınıf öğrencilerinin projeleri için sevgili hocalarımızın davetiyle aranıza katılacağım. Burada elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağım.” dedi.

Endüstri Tasarımcısı Berna Dalaman, Mezuniyet aşamasına gelmiş öğrencilerin sektör, piyasa şartları, mesleklerini icra edebilecekleri alanlar ve şartları gibi konular hakkında bilgilendirme amaçlı bir sunum yapmıştır. Dünya’da ki endüstriyel devrimlerin gelişimi ve Endüstri 1.0’dan 4.0’a doğru genel bir bilgilendirmenin ardından Türkiye’nin endüstriyelleşmesi hakkında bilgi verdi.  Kobiler ve ülkemizde ki dağılımı ile sanayicinin beklentileri ve tasarım meslek sahipleri ile ilişkileri değerlendirildi. Ayrıca öğrencilere mezuniyet sonrası karşılaşacakları iş hayatı ve saha şartları hakkında bilgiler verildi.

Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal ise, kendi yaşam hikayesi ve girişimcilik ruhundan bahsederek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Meclis Başkanımız Tuncay SAĞLAM, Üniversite yönetimi ve öğrenciler katıldı.

 

GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER


Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?Ara

ÜTSO ETKİNLİKLER

Yönetim Kurulu Toplantısı

Ünye TSO Toplantı Salonu

  • 14.11.2019 09:00:00
Ünye İİBF Eğitim

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  • 10.12.2019 10:00:00
e-Dönüşüm Eğitimi

ÜNYE TSO KONFERANS SALONU

  • 5.12.2019 00:00:00

TÜM ETKİNLİKLER

ÜTSO ANKET

Aldığınız Hizmetten Memnunmusunuz?


E-BÜLTEN

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ve faaliyetleri ile ilgili mail almak istiyorsanız, lütfen E-Bültene kayıt olunuz.Kaydol